» » Dorosły jak latarnia morska. Seminarium inspirujące dla rodziców i opiekunów

Dorosły jak latarnia morska. Seminarium inspirujące dla rodziców i opiekunów

Opublikowano w: Aktualności | 0

Zapraszamy na seminarium inspirujące DOROŚLI JAK LATARNIA MORSKIA.

Spotkanie dofinansowane są w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy.  Koszt: jedynie 10 zł.

Spotkanie poświęcone będzie tematyce przywództwa w relacji dorosły-dziecko, a w szczególności temu:
– jak budować autorytet oparty na miłości, a nie posłuszeństwie,
– jak odnaleźć się wśród wielu, często sprzecznych podejść, indywidualny styl przywództwa
– jak być naturalnym liderem dla dzieci nie naruszając ich integralności.
– w jaki sposób mądrze towarzyszyć dzieciom, aby być dla nich oparciem, a jednocześnie działać z poszanowaniem ich godności,
– do czego my, dorośli, jesteśmy potrzebni dzieciom, co cennego możemy wnieść w ich życie, a czego lepiej unikać, żeby im nie zaszkodzić.

„Większość rodziców, którzy poddają swoje zachowanie głębszej refleksji, dochodzi do wniosku, że pięćdziesiąt procent tego, co mówią do dzieci, jest zupełnie zbyteczne albo służy tylko utrzymaniu ich dobrego mniemania o sobie jako rodzicach.
Obraz, jaki nosicie o sobie jako matka lub ojciec, jest bardzo ważny dla Was, dla Waszego samopoczucia i tego, jak patrzycie na innych ludzi, ale nie ma żadnego znaczenia dla Waszych dzieci. Przewodnictwo w rodzinie nie polega na tym, żeby być lubianym, tylko żeby mieć realny wpływ na życie dzieci.”
Jesper Juul

KIEDY: 26.06 (wtorek), 10:00 – 15:00
GDZIE: Przestrzeń dla rodziny, ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2 (wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem)

Zajęcia dofinansowane są w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy.

Koszt udziału 10 zł.
Płatność w formie przelewu.
Przelew stanowi potwierdzenie rezerwacji miejsca.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona): przestrzen@manzana.org.pl
Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł i termin

Info: Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY
https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

Prowadząca:

Anna Przybyszewska – psycholożka, trenerka warsztatu psychologicznego, certyfikowana trenerka Familylab Polska, pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i jest w procesie certyfikacji, doradca zawodowy. Założycielka i prezeska MANZANY Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych, w ramach której od 13 lat prowadzi warsztaty psychologiczne m.in. dla rodziców, dzieci, młodzieży, nauczycieli i osób bezrobotnych. Prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne oraz indywidualne doradztwo zawodowe. Pracuje w podejściu TSR oraz w duchu Porozumienia bez przemocy (NVC). Zafascynowana podejściem do życia według filozofii duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula. W pracy z rodzicami i życiu prywatnym kieruje się wartościami promowanymi przez Familylab: równa godność, autentyczność, integralność i odpowiedzialność osobista. Prywatnie jest żoną Artura i mamą Julka i Amelki

Udostępnij: